• Prevence tak trochu jinak...

  Slovo prevence může široké veřejnosti znít jako poučování. Prevence může být ale i zábavná. A právě o prevenci zábavnou formou se snaží projekt „Prevence tak trochu jinak“ Divadla VeTři. Projekt je určený jak dětem v mateřských školách, tak i žákům základních škol a seniorům. Jednotlivým věkovým kategoriím je pořad vždy přizpůsobený a jednotlivá témata preventivních pořadů lze mezi sebou variabilně kombinovat dle potřeby. Divadlo VeTři při tvorbě scénáře úzce spolupracuje s preventisty Policie ČR a městských policií. Samotný pořad není postaven jako klasická přednáška, ale diváci jsou aktivně zapojeni do samotného děje pořadu a spolupodílejí se tak na průběhu představení.

 • Pořady pro děti

  V nabídce Divadla VeTři pro (nejen) dětské diváky naleznete pořady pro všechny příležitosti. Všechny pořady pro děti jsou variabilní a lze je objednat jak samostatně, tak i jako součást například městských, či obecních slavností, zahájení, nebo zakončení školního roku, dětské karnevaly, mikulášské nadílky, oslavy dne dětí a podobně. Všechny pořady z kategorie "Pořady pro děti" lze samozřejmě kombinovat s dalšími pořady a umělci z naší nabídky..

 • Pohádky Divadla veTři

  Široká nabídka pohádek pro nejrůznější příležitosti - to jsou pohádky Divadla Vetři. Naleznete u nás pohádky pro nejrůznější příležitosti. Pohádky lze samozřejmě kombinovat i s dalšími pořady z naší nabídky, případně s dalšími umělci na vaší akci.

 • Moderování vašich akcí

  Divadlo VeTři zajišťuje profesionální moderování společenských, sportovních i maturitních plesů, firemních večírků, módních přehlídek, propagačních akcí, celodenních městských či obecních slavností. Zajišťujeme také moderování veškerých akcí pro děti. Chystáte akci zaměřenou na určité téma? I v tomto ohledu se Vám naše moderátorská dvojice tématicky ráda přizpůsobí.

 • Pořady pro dospělé

  Divadelní, zábavné i preventivní pořady pro starší a dříve narozené - to vše naleznete v nabídce "Pořadů pro dospělé". I tyto pořady jsou variabilní a lze je kombinovat s dalšími pořady Divadla Vetři, nebo zařadit do programu na vaší akci.

Divadlo VeTři

Svět zábavy i poučení

Preventivní pořady pro seniory

Divadlo VeTři - Preventivní pořady pro seniory - grafika

Podobně, jako preventivní pořady pro naše nejmenší diváky je víceméně zaměřen i preventivní pořad pro dospělé a seniory.

Jedná se o zábavný pořad pro dospělé a především pro diváky „dříve narozené“. Program je zpracovný formou scének, ve kterém se zaměřujeme na nástrahy všedního života, které číhají všude kolem nás.

Diváci nenásilnou a především zábavnou formou vidí situace, ve kterých se mnohdy již i sami ocitli, ale až nyní je vidí „zrcadlově“. Senioři jsou součástí pořadu, sami se mohou aktivně zapojit do debaty, která se po odehrání každé scénky pravidelně strhne a společně si mezi svými vrstevníky podiskutovat o dané tématice a přispět tak i svou zkušeností.

Do pořadu jsme zařadili tato témata:

 • 1/ obtěžování a kontakt s cizí osobou
 • 2/ volání na tísňové linky
 • 3/ důvěřivost k cizím osobám a poustění si cizích lidí do domácnosti
 • 4/ umění říci „NE“
 • 5/ ochrana před krádeží na ulici
 • 6/ ochrana před krádeží v supermarketu
 • 7/ domácí násilí

Preventivní pořad pro seniory lze objednat ve dvou verzích:

 1. v základní verzi s aktéry Michaela Doležalovou a Vlastou Vébrem

 2. v rozšířené 90ti minutové „víkendové“ verzi se zpěvačkou Nikolou Šobichovou (Holki)

Divadlo VeTři - Preventivní pořady pro seniory - Nikola Šobichová - grafika

Základy scénářů preventivních pořadů pro seniory byly konzultovány s preventisty Policie České republiky a městských policií. Přítomnost preventisty PČR, nebo městské, či obecní policie lze po předchozí domluvě taktéž zajistit.

Potýkáte se s nějakým konkrétním problémem u seniorů a v seznamu našich témat jste jej nenalezli? Zašlete nám Váš námět a rádi pro Vás připravíme scénku přímo „na klíč“.

Preventivní pořady pro seniory volně tématicky navazují na velice úspěšný cyklus
"Preventivní pořady Divadla VeTři".

Fotogalerie k představení

 

 

Představení "Preventivní pořad pro seniory" je určeno pro domovy pro seniory, kluby důchodců a podobně...

Délka představení: cca 60 minut

Hrají: Michaela Doležalová a Vlasta Vébr Michaela Doležalová a Vlasta Vébr (+ Nikola Šobichová, případně další hosté - v prodloužené verzi pořadu)

Výprava, scénář, hudba: Divadlo VeTři

 

 

Technické požadavky:

- potřebný prostor: 4,5 m x 2,5 m

- přívod el. proudu

- 2x židle

- další dle dohody s pořadatelem představení

 

Poptávkový formulář pro pořad "Preventivní pořady pro seniory"
 1. Vyplňte prosím všechny položky označené hvězdičkou. Děkujeme.
 2. Vaše jméno a příjmení:(*)
  Povinná položka - doplňte prosím.
 3. Váš e-mail(*)
  Povinná položka - doplňte prosím ve správném formátu.
 4. Kontaktní telefon(*)
  Povinná položka - doplňte prosím správné telefonní číslo.
 5. Místo konání:(*)
  Neplatný vstup
 6. Datum konání:
  Neplatný vstup
 7. Jakým způsobem Vás můžeme kontaktovat?
 8. Text
  Neplatný vstup
 9. Neplatný vstup
 

Média

Reportáž o Preventivních pořadech pro Seniory - Lovosice - březen 2013